Tabela Nasıl Yapılır ?

     Tabela Nasıl Yapılır ? tabela yapımı konusunda yararlanabileceğimiz çok sayıda malzeme ve ürün bulunmaktadır. Alüminyum, Metal, Ahşap, Pleksiglas, Polikarbon, Profil gibi Malzemeleri Kulanabildiğimiz gibi Pleksiglas ve Alüminyum Levhayı aynı anda Alüminyum Dekupe Pleksiglas Kutu Harf gibi örneklerini çoğaltabileceğimiz çeşitlerde de mevcuttur.

Tabela Yapımı, profil malzemeden şase oluşturmakla başlar. Şasesi yapılmış olan tabela ışıklı veya ışıksız olarak hangi seçenek belirlenmişse ona uygun olarak arka ve ön zemini kaplama çalışmasına başlanır. Müşterilerin isteklerine göre seçilen malzemeler uygulandıktan sonra artık yazı bölümüne geçilir. Işıklı olacaksa zemin malzemesi ışık geçirebilir bir malzemeden uygulanır veya alüminyum, kompozit gibi bir malzeme seçilmişse dekupe oyma işlemi gerçekleştirilir ve yazılacak yazı kutu harf veya pleksi malzeme ile yazılan yazılar zemine monte edilir. Eğer Tabela ışıksız olacak ise şase aşamasında ışık olmayacagı için daha ince kasa tercih edilir ve kaplama işlemi gerçekleştirilir.

     Üretilen Tabelaların büyük çoğunluğu dış mekanlarda kullanıldığı için Doğal etkenlerden korunacak kaliteli malzemelerden üretilmelidir. Dış Mekana monte edilecek bir tabelanın yapımında kullanılan malzeme kesinlikle güneş ışınlarına, soğuk hava şartlarına uygun kaliteli, dayanıklı olmalıdır.

 

Close